Aktualności

Zamość: Oszustka zatrzymana

Data publikacji 18.02.2016

Policjanci ze Szczebrzeszyna zatrzymali 30-letnią ob. Rumunii, która tydzień temu okradła z oszczędności starsze małżeństwo z gm. Sułów. Kobieta wraz z towarzyszącą jej wspólniczką pod pozorem zbiórki odzieży dla ubogich i chęci skorzystania z toalety weszła do mieszkania, gdzie odwracając uwagę gospodarzy skradła ponad 23 tys. złotych. Kilka dni po kradzieży, kobieta została zatrzymana. Okradzione małżeństwo rozpoznało w niej złodziejkę.

    Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę w gm. Sułów. Do mieszkania starszego małżeństwa zapukały dwie nieznajome. Pod pozorem zbiórki odzieży dla ubogich jak również chęci skorzystania z toalety weszły do wnętrza. Po kilkunastu minutach udzielonej im gościnności i rozmowy z gospodarzami, nieznajome opuściły ich domostwo. Po ich wyjściu 78-letni mężczyzna zorientował się, że z mieszkania zginęły oszczędności. O kradzieży ponad 23 tys. złotych powiadomiono policję.

   Na początku tego tygodnia, dzięki sygnałom od mieszkańców sąsiedniej miejscowości w której doszło do kradzieży, policjanci zatrzymali opla, którym poruszał się ob. Rumunii. W miejscu jego czasowego pobytu mundurowi zatrzymali dwie kobiety odpowiadające rysopisom złodziejek. Okradzione małżeństwo w jednej z nich - 30-letniej Rumunce, rozpoznało sprawczynię kradzieży. Kobieta już usłyszała zarzuty. Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem.

   Zgodnie z kodeksem karnym kradzież to przestępstwo za które grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

J.K.

Powrót na górę strony