Aktualności

Krasnystaw: O włos od tragedii na przejściu dla pieszych

Data publikacji 18.02.2016

Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się szybka jazda 19-latka, który w terenie zabudowanym pędził z prędkością ponad 100 km/h. Ponadto wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Oprócz utraty uprawnień, mężczyzna otrzymał mandat i punkty karne.

We wtorek policjanci ruchu drogowego krasnostawskiej komendy prowadzili kontrolę prędkości przy ul. Okrzei w Krasnymstawie. Tuż po godzinie 15-tej na tej ruchliwej ulicy, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, laserowy miernik prędkości zarejestrował prędkość audi, którego kierowca pędził z prędkością 101 km/h. Ponadto wyprzedzał on inne pojazdy na oznakowanym przejściu dla pieszych. W tym czasie w rejonie przejścia znajdowali się ludzie. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że za kierownicą siedział 19-letni mieszkaniec Krasnegostawu. Mężczyzna jechał z pasażerem. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna posiada uprawnienia do kierowania pojazdami zaledwie pół roku. Młody kierowca w rozmowie z policjantami swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze, tłumaczył tym, iż spieszy się do swojej dziewczyny.


Za popełnione wykroczenie stracił uprawnienia na 3 miesiące, będzie musiał również zapłacić mandat w kwocie 600 złotych a jego konto powiększy się o 20 pkt. karnych.


P.W.

 

Powrót na górę strony