Aktualności

Lublin: Wpadli zaraz po włamaniu (film)

Data publikacji 18.02.2016

Policjanci z KMP i KWP w Lublinie zatrzymali czterech mężczyzn, którzy odpowiadać będą za włamania do mieszkań. W samochodzie i w mieszkaniach zatrzymanych policjanci odnaleźli pochodzące z przestępstw skradzione mienie oraz przedmioty służące do pokonywania zabezpieczeń. Na tym etapie postępowania mężczyźni usłyszeli zarzuty 11 kradzieży z włamaniem, których dopuścili się w różnych konfiguracjach osobowych. Sprawa ma w dalszym ciągu charakter rozwojowy. Dzisiaj podejrzani doprowadzeni zostaną do prokuratury. Będziemy wnioskować o zastosowanie wobec nich aresztów tymczasowych.

Policjanci z Wydziału ds. Przestępstw Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali czterech mężczyzn, którzy odpowiadać będą za włamania do mieszkań. Do zatrzymania doszło w miniony wtorek, na jednej ze stacji paliw przy ul. Nałęczowskiej w Lublinie. Zatrzymani to mieszkańcy Lublina i powiatu lubelskiego w wieku od 17 do 35 lat. Wpadli zaraz po włamaniu, do którego doszło w Motyczu. Właściciele dopiero od policji dowiedzieli się, że w ich mieszkaniu byli złodzieje.

Policjanci przeszukali samochód, którym poruszali się włamywacze oraz ich domy. Zabezpieczyli przedmioty służące do pokonywania zabezpieczeń mieszkań oraz zrabowane przedmioty. Najczęściej sprawcy kradli telefony komórkowe, biżuterię, elektronikę, a z ostatniego z mieszkań wynieśli także  telewizor. Trwa szacowanie strat.

Tylko we wtorek, właśnie w Motyczu, doszło do dwóch włamań.  Na tym etapie prowadzonego postępowania policjanci udowodnili zatrzymanym 11 przestępstw, których dopuścili się w różnych konfiguracjach osobowych. Trwa analiza podobnych zdarzeń, które miały miejsce na tereie województwa lubelskiego. Niewykluczone, że wkrótce dojdzie do uzupełnienia zarzutów.  Dzisiaj podejrzani będą  doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Lublin –Północ.  Wszyscy w przeszłości wchodzili już w konflikt z prawem. Będziemy wnioskować o zastosowanie wobec nich tymczasowych aresztów. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Lubelscy policjanci zatrzymali także dwie kobiety, są to znajome włamywaczy. Obie odpowiadać będą za posiadanie narkotyków. Jedna z nich usłyszała zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających.  Zabezpieczyliśmy blisko 30 gramów amfetaminy oraz 20 g marihuany.

 

R.L.R


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 16.35 MB)

Powrót na górę strony