Aktualności

Zamość: Ukradł bażanty, bo chciał mieć własną hodowlę

Data publikacji 15.02.2016

Zamojscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży bażantów, do której doszło na początku lutego w Jarosławcu. Złodziejem okazał się 20-letni mieszkaniec gm. Zamość, który jak tłumaczył mundurowym chciał założyć własną hodowlę takich ptaków. Warte 4 tysiące złotych ozdobne ptaki już wróciły do właścicielki. 20-latek wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym kradzież to przestępstwo za które grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności

Zdarzenie miało miejsce na początku lutego. Jak wynikało z zawiadomienia 60-letniej mieszkanki gm. Sitno, sprawca pod osłoną nocy dostał się do wnętrza kurnika skąd zabrał sześć sztuk hodowanych przez nią bażantów. Straty właścicielka ozdobnych ptaków oszacowała na kwotę 4 tysiące złotych. Pracując nad sprawą mundurowi ustali i zatrzymali złodzieja. Odzyskali również skradzione ptaki. Amatorem bażantów okazał się nim 20-letni mieszkaniec gm. Zamość. Jak tłumaczył policjantom, ukradł, bo chciał założyć własną hodowlę takich ptaków.

20-latek już usłyszał zarzuty kradzieży. Podczas przesłuchania wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym kradzież to przestępstwo za które grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

JK

Powrót na górę strony