Aktualności

Łęczna: Mężczyzna z siekierą usłyszał zarzuty

Data publikacji 12.02.2016

Dzisiaj zarzuty spowodowania pożaru, który zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, zarzuty znęcania się nad rodziną oraz czynnej napaści na policjantów z użyciem niebezpiecznego narzędzia usłyszał 24-letni mieszkaniec gminy Milejów. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczorajszej nocy tuż po godzinie pierwszej. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej wysłał na interwencję domową patrol mundurowych. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że mąż oblał benzyną dom i usiłuje go podpalić. W trakcie dojazdu na miejsce okazało się, że mężczyzna już dokonał podpalenia. Do akcji włączyli się funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z Łęcznej.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze zastali palące się drzwi garażu połączonego z budynkiem mieszkalnym oraz młodego mężczyznę, który siekierą uderzał w drzwi wejściowe do domu. W momencie kiedy zauważył policjantów ruszył na nich z siekierą grożąc, że jej użyje. Mężczyzna był mocno pobudzony i agresywny. Kierował groźby pozbawienia życia wobec swojej rodziny i interweniujących policjantów. Po chwili, mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Jak się okazało zatrzymany to 24 – letni mieszkaniec gminy Milejów. Napastnik w chwili zatrzymania miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Noc spędził w policyjnym areszcie.

Dzisiaj mężczyzna usłyszał zarzuty sprowadzenia zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru, zarzut znęcania się nad rodziną oraz czynnej napaści na policjantów z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Policjanci wystąpili do Prokuratury Rejonowej w Lublinie z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

GM

Powrót na górę strony