Aktualności

Radzyń Podlaski: Okradł tych, którym miał pomagać

Data publikacji 10.02.2016

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszał 26-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego. Mężczyzna podejrzany jest o to, że pomagając w obsłudze komputera starszemu małżeństwu przelewał pieniądze z ich konta bankowego. Dodatkowo dokonał kradzieży pieniędzy znajdujących się w mieszkaniu małżeństwa. 26-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów.

   Na początku lutego br. mieszkaniec Radzynia Podlaskiego zawiadomił funkcjonariuszy o kradzieży pieniędzy do jakiej  doszło na jego szkodę. Z relacji zgłaszającego wynikało, że ze z konta  bankowego jakie posiada wspólnie z żoną zostały mu dwukrotnie skradzione pieniądze. W grudniu ubiegłego roku  jak też styczniu br. sprawca dokonał dwóch przelewów na kwotę około 2, 5 tys. złotych. Dodatkowo pokrzywdzonemu zginęła również część gotówki jaką posiadał w domu. W rozmowie ze zgłaszającym policjanci ustalili, że ten o wszystkie te czyny podejrzewa młodego mężczyznę, który przychodził do ich domu.

   Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna często pomagał im w prowadzeniu gospodarstwa domowego, naprawiał komputer, robił zakupy czy też dokonywał przelewów w systemie bankowości elektronicznej. Pokrzywdzony podał wszystkie informacje jakie miał na temat potencjalnego sprawcy. Radzyńscy kryminalni szybko ustalili pełne personalia amatora cudzego mienia.

  Kiedy mężczyzna został zatrzymany, w rozmowie z policjantami potwierdził, że pomagając starszemu małżeństwu wykorzystał ich nieuwagę i dokonał kradzieży pieniędzy. Wykorzystując informacje jakie posiadał dwukrotnie włamał się na ich konto bankowe dokonując przelewów.  26-latek  usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

B.S.P

Powrót na górę strony