Aktualności

Tomaszów Lub.: Policjanci n konsultacjach społecznych

Data publikacji 09.02.2016

Dzisiaj odbędą się już trzecie z kolei konsultacje społeczne, tym razem na terenie Posterunku Policji w Tyszowcach. Na spotkanie zostali zaproszeni samorządowcy z gmin Tyszowce i Rachanie.

Dzisiaj w Samorządowym Centrum Kultury w Tyszowcach odbędą się konsultacje społeczne. Na spotkanie zostali zaproszeni samorządowcy z dwóch gmin: Tyszowce i Rachanie. Przedstawiona zostanie prezentacja w której uczestnicy spotkania mogli zobaczyć mapy zagrożeń na ich terenie. Jak wiadomo spotkania te zorganizowano aby mieszkańcy mogli wypowiedzieć się gdzie chcieliby częściej widzieć Policjantów.

W tamtym tygodniu odbyły się już spotkania na terenie PP w Lubyczy Królewskiej, gm. Lubycza Królewska, Bełżec i Jarczów. Na tym spotkaniu między innymi padła propozycja aby Policjanci brali udział w spotkaniach Sołeckich gdzie poruszane są problemy zwykłych mieszkańców. Nie obyło się też bez podziękowań za dotychczasowa pracę dla Policjantów.

Uczestnicy konsultacji w Tomaszowie Lubelskim nie wnieśli istotnych wniosków i spostrzeżeń, które należałoby uwzględnić w tworzonej mapie zagrożeń bezpieczeństwa na terenie powiatu tomaszowskiego.

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Lubelskim wskazał na potrzebę uświadamiania i edukacji społeczeństwa w związku z bieżącymi zdarzeniami dot. oszustw „na wnuczka”, „policjanta”, CBŚ”. Pozytywnie ocenił wprowadzenie monitoringu na obszary zagrożone przestępczością, co skutkuje spadkiem zdarzeń kryminalnych i wykroczeń. Wskazał również na potrzebę edukacji uczestników ruchu oraz kształtowanie świadomości społeczeństwa w zakresie używania elementów odblaskowych. Zasugerował aby poprzez akcje profilaktyczne uświadamiać społeczeństwo o obowiązku sprawowania właściwej opieki nad zwierzętami.

Kolejne konsultacje odbędą się 10.02.2016 r. o godz. 10:00 w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Ulhówku, na które serdecznie zapraszamy.

AG

 

Powrót na górę strony