Aktualności

Biała Podl.: Przewoził kontrabandę

Data publikacji 08.02.2016

W piątek wieczorem policjanci bialskiej wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego zatrzymali do kontroli drogowej samochód VW Passat przewożący kontrabandę. W trakcie kontroli auta ujawniono 1830 paczek papierosów różnych marek. Papierosy przewoził 30-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej, który był już notowany za przestępstwa akcyzowe.

Do zatrzymania samochodu doszło w miejscowości Grabanów, w trakcie działań policjantów Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu prowadzonych wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego. Policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki VW Passat, co do którego mieli podejrzenia, że może przewozić kontrabandę. Przypuszczenia policjantów potwierdziło przeszukanie auta, w trakcie którego ujawniono i zabezpieczono 1830 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło ponad 30 tys. zł.

Kierujący passatem usłyszał zarzuty przestępstwa skarbowego, przyznał się do jego popełnienia i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze uzgodnionej z Prokuratorem. Mężczyzna był już w przeszłości notowany za przestępstwa skarbowe. Na poczet przyszłej kary od wymienionego zabezpieczono pieniądze w kwocie 8.400 zł.

JJ

Powrót na górę strony