Aktualności

Krasnystaw: Motocyklista z pasażerką i 200 km/h na liczniku ( film)

Data publikacji 08.02.2016

Prawie 200 km/h miał na liczniku 20-latek, który z taką prędkością poruszał się wczoraj po drogach powiatu krasnostawskiego. Wiozący pasażerkę mężczyzna nie reagował na policyjne sygnały do zatrzymania się. Stróże prawa zatrzymali mu prawo jazdy. Oprócz przekroczenia dopuszczalnej prędkości, kierowca popełnił szereg innych wykroczeń.

W niedzielę policjanci ruchu drogowego krasnostawskiej komendy patrolowali drogę krajową nr 17 nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w videorejestrator. Przed godziną 16.00 w miejscowości Łopiennik Górny zmierzyli prędkość motocykla jadącego w stronę Zamościa. Jak się okazało, kierowca wraz z pasażerką w terenie zabudowanym jechał z prędkością niemalże 100 km/h. Funkcjonariusze włączyli sygnały dźwiękowe i błyskowe, jednak motocyklista nie reagował na nie.

W miejscowości Łopiennik Podleśny jechał z prędkością przekraczającą 170 km/h gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 km/h. Kierujący wyprzedzał inne pojazdy w miejscach, w których jest to zabronione, w  rejonie oznakowanego skrzyżowania z przejściem dla pieszych oraz  na pasie ruchu ograniczonym słupkami.

Kolejne pomiary prędkości wskazywały, iż motocyklista jechał z prędkością nawet 195 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali motocyklistę w miejscowości Zakręcie. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Zamościa. Nie posiadał on kategorii prawa jazdy uprawniającej do kierowania tego typu motocyklami.   Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a za popełnione wykroczenia, w tym spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa dla pasażerki, odpowie przed sądem.

P.W.

 

Film Motocyklista z pasażerką i 200 km/h na liczniku

Pobierz plik Motocyklista z pasażerką i 200 km/h na liczniku (format mp4 - rozmiar 10.84 MB)

Powrót na górę strony