Aktualności

Krasnystaw: Zabezpieczona kontrabanda

Data publikacji 06.02.2016

Policjanci z Krasnegostawu zatrzymali 24–letniego obywatela Ukrainy, który przewoził papierosy bez polskich znaków akcyzy. W jego Volkswagenie mundurowi zabezpieczyli 1600 paczek nielegalnych wyrobów tytoniowych. Gdyby trafiły na rynek, to skarb państwa straciłby ponad 26 000 zł.

W piątek po godzinie 16-tej policjanci z Krasnegostawu w miejscowości Boniewo gm. Fajsławice zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem obywatela Ukrainy. Podczas kontroli okazało się, że 24-latek przewozi papierosy bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda ukryta była w bagażniku oraz workach znajdujących się na tylnym siedzeniu. Łącznie w samochodzie mężczyzny policjanci odnaleźli 1600 paczek wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. 

Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby przewożone papierosy trafiły na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby ponad 26 tysięcy złotych.

Mundurowi zabezpieczyli nielegalny towar, a właściciel kontrabandy usłyszał zarzuty. Oprócz wysokiej grzywny musi liczyć się z przepadkiem nielegalnego towaru.

P.W.

Powrót na górę strony