Aktualności

Biała Podlaska: Handlował w sieci podrabianą bielizną

Data publikacji 03.02.2016

Bieliznę oznaczoną podrobionymi znakami towarowymi zabezpieczyli wczoraj policjanci zajmujący się w bialskiej komendzie przestępczością gospodarczą. 26-letni właściciel odzieży handlował nią na popularnym portalu internetowym. Właściciel marki złożył wniosek o ściganie, wobec czego sprawa zakończy się dla 25-latka zarzutami z Ustawy Prawo własności przemysłowej.

   Do realizacji posiadanych informacji policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą przystąpili wczoraj. Dzięki działaniom operacyjnym udało się ustalić adres osoby, która na jednym z portali internetowych handlowała odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi.

   W trakcie przeszukania mieszkania zajmowanego przez 25-letniego mieszkańca gm. Zalesie, funkcjonariusze zabezpieczyli bieliznę podrobioną oznaczeniami znanej marki odzieżowej oraz woreczki strunowe, do których była ona pakowana przed wysyłką.

    Po kontakcie z polskim przedstawicielstwem firmy policjanci potwierdzili, że oznaczenia zabezpieczonych przedmiotów są nieoryginalne i uzyskali wniosek o ściganie karne jej posiadacza. Obrót towarami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi jest zabroniony pod groźbą kary grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

J.J.

Powrót na górę strony