Aktualności

Lublin: Zarzuty za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 03.02.2016

Za kradzież rozbójniczą odpowiedzą dwaj młodzi mieszkańcy Lublina. Mężczyźni ukradli z jednego z dyskontów dwa kartony wódki, a gdy zareagował ochroniarz pobili go i uciekli. Niedługo po zdarzeniu zostali zatrzymani przez wywiadowców. Dziś policjanci wnioskują o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec mężczyzn.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek późnym wieczorem przy ulicy Romantycznej. Do jednego ze sklepów weszło dwóch młodych mężczyzn. Z półek wzięli dwa kartony wódki, po czym stanęli w kolejce do kasy. Gdy przyszła ich kolej do płacenia, wybiegli ze sklepu i zaczęli uciekać w kierunku ulicy Dzierżawnej. W pościg za nimi ruszył ochroniarz. W momencie, gdy złapał jednego z nich za rękę drugi z mężczyzn podbiegł i uderzył ochroniarza pięścią w twarz. Po czym uwolnił kolegę i obaj uciekli.

Poinformowani o zdarzeniu policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania sprawców. Niedługo później wywiadowcy z KMP natrafili na mężczyzn pasujących do rysopisu. Obaj zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 17 i 20 lat. Mężczyźni zostali już przesłuchani przez policjantów z VII komisariatu. Dziś obaj zostaną podprowadzeni do prokuratury, gdzie policjanci wnioskować będą o zastosowanie środka zapobiegawczego.

Przestępstwo kradzieży rozbójniczej zagrożone jest karą do 10 lat wiezienia.

KG

Powrót na górę strony