Aktualności

Zamość: Policjanci zlikwidowali nielegalną wytwórnię papierosów

Data publikacji 03.02.2016

Tytoniowy susz, krajankę, papierosowe gilzy i nabijarkę do produkcji papierosów ujawnili i zabezpieczyli policjanci z Miączyna wspólnie z funkcjonariuszami urzędu celnego. Producentem wytwarzanych nielegalnym sposobem papierosów bez polskich znaków akcyzy okazał się 71-letni mieszkaniec gm. Grabowiec. Pod zarzutem popełnienia przestępstw akcyzowych mężczyzna został zatrzymany. Już usłyszał zarzuty. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełniony czyn grozić mu może dotkliwa kara finansowa.

Wczoraj policjanci z posterunku Policji w Miączynie wspólnie z funkcjonariuszami urzędu celnego weszli na teren jednego z gospodarstw położonych w gm. Grabowiec. Z informacji mundurowych wynikało, że 71-letni gospodarz trudnić się może nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych. Informacje potwierdziły się. W zabudowaniach 71-latka ujawniono blisko 35 kilogramów tytoniowego suszu, 4 tysiące papierosowych gilz, tytoniową krajankę i nabijarkę do tytoniu. Zabezpieczony towar trafił do policyjnego depozytu. Jego właściciel został zatrzymany.

Mężczyzna już usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw akcyzowych. Wkrótce producent wytwarzanych nielegalnym sposobem papierosów bez polskich znaków akcyzy stanie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za czyn ten grozić może dotkliwa kara finansowa i przepadek zabezpieczonego mienia.

JK

Powrót na górę strony