Aktualności

Lublin: Zatrzymani za kradzież popiersia byłego rektora UMCS

Data publikacji 02.02.2016

Policjanci z IV komisariatu zatrzymali sprawców kradzieży popiersia byłego rektora UMCS. Okazali się nimi trzej mężczyźni w wieku 17, 21 i 26 lat. Jak ustalili policjanci 26-latek przewrócił popiersie i próbował je zabrać, jednak z uwagi na ciężar zostawił je na trawie. O swoich zamiarach pochwali się kolegom, którzy postanowili zrobić mu prezent i przynieśli leżące popiersie do jego mieszkania. Kiedy o sprawie kradzieży zaczęły informować lokalne media mężczyźni przestraszyli się i wyrzucili popiersie do śmietnika.

    Do kradzieży doszło 30 grudnia u.br. Jak ustalili policjanci z IV komisariatu dwa dni wcześniej 26-latek wracając na stancję pod wpływam alkoholu wpadł na pomysł zabrania popiersia rektora do mieszkania. Po przewróceniu z cokołu na ziemię, próbował je podnieść, jednak z uwagi na ciężar nie był w stanie tego zrobić. O swoim zamiarze pochwalił się dwóm kolegom zamieszkującym z nim na stancji. Koledzy postanowili zrobić mu prezent i dwa dni później przynieśli popiersie do mieszkania. Gdy po kilku dniach o całej sprawie zaczęły informować lokalne media mężczyźni przestraszyli się i wyrzucili popiersie do śmietnika.

   Policjanci poszukują popiersia, natomiast mężczyźni wczoraj usłyszeli zarzuty. 26-latek odpowie za usiłowanie kradzieży, natomiast dwaj jego koledzy za kradzież. Wszyscy zatrzymani przyznają się do winy. Za kradzież, jak i usiłowanie kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

AF.

Powrót na górę strony