Aktualności

Biłgoraj: Pasażer wymyślił rozbój, aby uniknąć odpowiedzialności

Data publikacji 31.01.2016

Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn z Biłgoraja w wieku 19 i 20 lat, którzy wczoraj nad ranem jadąc hyundaiem uczestniczyli w kolizji drogowej, po czym uciekli z miejsca zdarzenia. Kiedy chwilę po zdarzeniu zapukali do nich policjanci, jeden z nich, 20-latek wymyślił rozbój na swojej osobie, w wyniku którego stracił kluczyki od pojazdu, twierdząc że nic nie wie o zdarzeniu. Jak się z kolei okazało 19-latek, który kierował w chwili zdarzenia hyundaiem nie posiadał uprawnień do kierowania. Obaj byli kompletnie pijani.

Do kolizji doszło wczoraj przed 4 rano na ul. Lubelskiej w Biłgoraju. Kierujący samochodem marki hyundai uderzył z niewiadomych przyczyn w przydrożne drzewo. Zarówno kierowca jak i pasażer uciekli z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze szybko jednak ustalili obu uczestników kolizji. Kiedy chwilę po zdarzeniu byli już u właściciela samochodu, ten twierdził że nic nie wie o zdarzeniu a on sam padł ofiarą rozboju, w wyniku którego został uderzony w głowę a sprawcy odebrali mu kluczyki od samochodu. Był to 20-latek z Biłgoraja który w wydychanym powietrzu miał prawie 1,5 promila alkoholu. W tym samym czasie funkcjonariusze zapukali do drugiego z mężczyzn. Zatrzymali 19-latka, który w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Obaj trafili do aresztu, gdzie trzeźwieli.

W toku prowadzonych czynności, policjanci ustalili, że samochodem kierował młodszy z nich, który na siedzeniu pasażera wiózł swojego starszego kolegę. Okazało się również, że 19-letni kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Z kolei 20-latek przyznał policjantom, że rozbój zmyślił, gdyż bał się odpowiedzialności za spowodowane zdarzenie drogowe. Obaj zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty w tej sprawie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

MW

Powrót na górę strony