Chełm: Przewozili papierosy bez akcyzy - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Chełm: Przewozili papierosy bez akcyzy

Data publikacji 29.01.2016

Blisko 4 tysiące paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli policjanci z komisariatu w Żmudzi. Przewożone przez mieszkańca pow. włodawskiego i węgrowskiego papierosy ukryte był m.in. w podłodze samochodu. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano wstępnie na kwotę ponad 60 tysięcy złotych. Jeden z mężczyzn usłyszał już zarzuty. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu karno- skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny.


Wczoraj po południu policjanci z komisariatu w Żmudzi zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Pobołowice samochód marki Peugeot. Podczas kontroli znaleźli ukryte w pojeździe papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy.  w ilości ponad 3300 paczek. Jak się okazało należały one do kierującego nim 31- letniego mieszkańca powiatu węgrowskiego. Mężczyzna ten został zatrzymany.
 
Kolejny nielegalny towar policjaci ujawnili w miejscowości Rudno podczas kontroli drogowej renault laguny. 39- letni mieszkaniec powiatu włodawskiego. Mężczyzna w bagażniku samochodu przewoził ponad 600 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano wstępnie na łączną kwotę ponad 60 tysięcy złotych. Funkcjonariusze na poczet przyszłych kar zabezpieczyli też pieniądze. Jednemu z mężczyzn przedstawione już zostały zarzuty. Zgodnie z przepisami kodeksu karno- skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny.
 
E.C.