Aktualności

Chełm: Uważajmy na oszustów

Data publikacji 28.01.2016

Ponad 46 tysięcy złotych straciło starsze małżeństwo z Chełma, który będąc przekonani, że syn miał wypadek przekazali pieniądze oszustom. Starszy pan gotówkę wypłacił w baku. Później udał się do sądu, gdzie według wskazań miał podpisać jakieś dokumenty. Tam okazało się, że zostali oszukani. W tym czasie jego małżonka przekazała pieniądze mężczyźnie, który się po nie zgłosił. Policjanci poszukują oszustów i apelują o rozwagę w tego typu sytuacjach.

    Wczoraj przed południem na telefon starszego małżeństwa z Chełma zadzwonił mężczyzna, który podał się za ich syna i powiedział, że miał wypadek. Po jakimś czasie zadzwonił kolejny mężczyzna, który powiedział, że jest policjantem, potwierdził fakt wypadku i powiedział o konieczności wpłacenia 50 tysięcy złotych, jak też podpisania w sądzie stosownych dokumentów. Starszy pan gotówkę wypłacił w banku, po czym zostawił ją w domu i udał się do sądu. Tam zorientował się, że został oszukany i powiadomił o tym zdarzeniu dyżurnego chełmskiej komendy. W tym czasie jego 78-letnia małżonka przekazała pieniądze mężczyźnie, który się po nie zgłosił.

    To już kolejne zdarzenie, gdzie starsi chełmianie padli ofiarą oszustów. Po raz kolejny apelujemy o zachowanie ostrożności w tego typu sytuacjach. Zwróćmy uwagę osobom starszym na ten problem, bo to oni najbardziej narażeni są na działanie tych osób. Zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki związane z wybraniem i przekazaniem obcym osobom pieniędzy upewnijmy się z kim naprawdę mamy do czynienia. Za wszelka cenę postarajmy się to sprawdzić.

E.C.

Powrót na górę strony