Aktualności

Biłgoraj: Myśliwy zastrzelił psa

Data publikacji 28.01.2016

64-letni mieszkaniec Tarnogrodu został zatrzymany przez policjantów, krótko po tym jak zastrzelił biegającego na terenie pól, psa rasy labrador. Zwierze było na spacerze pod opieką właścicielki. Okazało się, że 64-latek jest czynnym myśliwym. Zgodnie z przepisami ustawy o ochronie zwierząt za uśmiercenie psa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, jak również cofnięcie pozwolenia na broń.

Do zdarzenia doszło przedwczoraj na polach w Luchowie Górnym w gm. Tarnogród. Właścicielka psa zawiadomiła policję, że podczas spaceru z pupilem, zwierzę zostało zastrzelone przez nieznanego jej mężczyznę. Ten  strzelając z pojazdu odjechał z miejsca.

Miejscowi funkcjonariusze szybko ustalili sprawcę. 64 latek  z Tarnogrodu został zatrzymany. Był to myśliwy, który tłumaczył, że pomylił psa z dzikim zwierzęciem. 64 latek był trzeźwy. Funkcjonariusze zabezpieczyli broń długą myśliwską.

Po wykonaniu czynności przez policjantów mężczyzna  został zwolniony. Grozi mu cofnięcie pozwolenia na broń oraz odpowiedzialność karna zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt. Zgodnie z przepisami za uśmiercenie zwierzęcia grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

MW.
 

Powrót na górę strony