Biała Podl: Poszukiwany z trzema zakazami uczestniczył w kolizji - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Biała Podl: Poszukiwany z trzema zakazami uczestniczył w kolizji

Data publikacji 25.01.2016

Wczoraj po południu na ul. Orzechowej w Białej Podlaskiej doszło do kolizji drogowej. Jeden z kierowców oddalił się z miejsca zdarzenia i zgłosił się na komendę po ponad 3 godzinach. Okazało się, że mężczyzna miał trzy aktualne zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi i pięć czynnych podstaw poszukiwawczych. 25-latek oczekuje w policyjnym areszcie na transport do zakładu karnego.

Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych. W wyjeżdżającą z ulicy podporządkowanej taksówkę uderzył jadący ul. Orzechową VW Golf. Kierowca golfa pieszo oddalił się z miejsca zdarzenia. Jadące taksówką trzy osoby, w tym 7-letnie dziecko, nie odniosły obrażeń ciała. Urazu głowy doznał pasażer golfa, ale nie było to na szczęście nic poważnego.

Policjanci szybko ustalili kto kierował VW. Po około 3 godzinach 25-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej sam zgłosił się na komendę. Miał w organizmie 0,12 promila alkoholu (dozwolona ilość). Mężczyzna miał trzy aktualne zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi (do 2018 r.) orzeczone za kierowanie w stanie nietrzeźwości, a ponadto pięć czynnych podstaw poszukiwawczych – sądowych nakazów doprowadzenia - wszystkie do odbycia zastępczych kar pozbawienia wolności orzeczonych za niezapłacone w postępowaniach karnych i wykroczeniowych grzywny.

25-latek został osadzony w policyjnym areszcie, gdzie oczekuje na przewiezienie do zakładu karnego.

J.J.