Włodawa: Policjant z pasjami - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Włodawa: Policjant z pasjami

Data publikacji 23.01.2016

Włodawski policjant sierż. Szt. Sebastian Czaus to policjant o wielu pasjach. Oprócz nurkowania, ski-touringu i myślistwa jego wielką pasją jest wspinaczka skałkowa. W czerwcu 2015 roku uczestniczył w wyprawie na Mont Blanc. Policjant doskonale łączy pasje z aktywnoscią zawodową. Jego kolejna "miłość" - fotografia pozwoliła mu na uzyskanie tytułu najlepszego technika kryminalistycznego województwa lubelskiego w 2015 roku.

Sierż. Szt. Sebastian Czaus to włodawski  policjant znany z wielu pasji. Mundurowy regularnie uprawia wspinaczkę skałkową i ski-touring, nurkuje, jest instruktorem strzelectwa, myśliwym, jeździ na motocyklu. Jego wielką pasją jest również fotografika, którą doskonale łączy ze służbą w Policji na stanowisku technika kryminalistycznego. Niewątpliwie efektem jego talentu jest uzyskanie tytułu najlepszego technika kryminalistycznego w wojewódzkich eliminacjach konkursu: "Policjant słuzby kryminalnej 2015 roku". Oprócz tego jego prace fotograficzne można było podziwiać  podczas wystawy Włodawskiej Grupy Fotograficznej 8 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie, do której również należy policjant.

W czerwcu 2015 roku sierż. szt. Sebastian Czaus uczestniczył w wyprawie na Mont Blanc. Mont Blanc to najwyższy szczyt Alp i Europy, potocznie nazywany Dachem Europy. Główny wierzchołek znajduje się na terytorium Francji przy granicy z Włochami w regionie Haute-Savoie i w granicach administracyjnych miasta Saint-Gervais-les-Bains. Mordercza wyprawa trwała 1,5 tygodnia, zaś intensywne przygotowania przez kilka miesięcy. Na szczycie góry na wysokości 4819 m n.p.m. po tygodniowym marszu Sebastian Czaus uwiecznił się z banerem Regionu IPA Włodawa, który towarzyszył mu przez całą wyprawę. Wspinaczkowa fascynacja i duża aktywnosć fizyczna Sebastiana trwa od wielu lat.  Podczas poprzednich wypraw policjant  zdobył Glossglockner w Austrii, tatrzańskie szczyty zarówno w lecie jak i zimie.

W tym roku sierż. szt. Sebastian Czaus planuje kolejne wyprawy himalajskie. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w zdobywaniu następnych szczytów!

 

E.T./B.Sz.

           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • wyprawa
  • wyprawa
  • wyprawa