Chełm: Odpowie za rozbój - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Chełm: Odpowie za rozbój

Data publikacji 22.01.2016

Za rozbój odpowie 20-letni mieszkaniec Chełma. Mężczyzna wraz z innymi napastnikami zaatakował na osiedlu Śródmieście 20-letniego mieszkańca gminy Chełm. Najpierw obezwładnili pokrzywdzonego gazem, po czym wciągnęli do jednej z kamienic. Następnie pobili go i skradli pieniądze, zegarek oraz saszetkę z dokumentami. Dzisiaj 20-latek zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.

    Do zdarzenia doszło we wtorek w nocy na osiedlu Śródmieście w Chełmie. Z relacji pokrzywdzonego 20- latka wynika, że szedł on chodnikiem, kiedy w pewnej chwili został obezwładniony gazem. Następnie został wciągnięty na poddasze jednej z kamienic przez nieznanych mu mężczyzn. Tam napastnicy pobili go i skradli pieniądze, zegarek i saszetkę z dokumentami i kartami bankomatowymi. Pokrzywdzony oszacował łączną wartość strat na kwotę ponad 12 tysięcy złotych.

   O całym zdarzeniu powiadomił dyżurnego chełmskiej komendy. Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili i zatrzymali następnego dnia jednego ze sprawców. Okazał się nim 20- letni chełmianin. Dzisiaj mężczyzna ten zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.

E.C.