Aktualności

Ryki: Zderzenie ciągnika z pociągiem, na szczęście bez ofiar

Data publikacji 21.01.2016

Policjanci z Dęblina wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło na przejeździe kolejowym w miejscowości Stara Rokitnia. Pociąg towarowy zderzył się z ciągnikiem. Nikt nie odniósł obrażeń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło dzisiaj po godz. 9.00 na przejeździe kolejowym w miejscowości Stara Rokitnia gm. Stężyca. Jak wynika z ustaleń policjantów 34-letni mieszkaniec Dęblina poruszał się ciągnikiem rolniczym wraz z przyczepką. Wjechał na przejazd gdzie ciągnik uległ awarii.   Mężczyzna widząc nadjeżdżający pociąg opuścił ciągnik dając sygnały maszyniście aby się zatrzymał. Niestety duża masa nie pozwoliła zatrzymać się w bezpiecznej odległości. Doszło do zderzenia. Ciągnik uległ całkowitemu zniszczeniu.

Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. 34-latek oraz maszynista byli trzeźwi. Przez kilka godzin zablokowany był tor w kierunku Warszawy. Policjanci wyjaśniają okoliczności. 34-latek zgodnie z kodeksem wykroczeń odpowie teraz za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

 

J.W.

Powrót na górę strony