Aktualności

Ryki: Ustalony sprawca rozboju na kobiecie

Data publikacji 19.01.2016

Ryccy kryminalni zatrzymali wczoraj sprawcę, który grożąc kobiecie nożem zabrał jej torebkę. Do zdarzenia doszło 27 grudnia 2015r po godz. 18.00 na jednym z osiedli w Rykach. Policjanci odzyskali także część skradzionych przedmiotów. 16-latek przyznał się do zarzucanego czynu, ale nie potrafił wyjaśnić dlaczego to zrobił.

    Do zdarzenia doszło  27 grudnia 2015r po godz. 18.00 na jednym z osiedli w Rykach. Oficer dyżurny odebrał zgłoszenie o nieznanym mężczyźnie, który skradł mieszkance Ryk torebkę wraz z zawartością rzeczy osobistych. Wcześniej zagroził kobiecie nożem. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze. Penetracja okolicy miejsca zdarzenia oraz miasta nie doprowadziła do zatrzymania sprawcy. Pokrzywdzona oszacowała straty  na kwotę ponad 500 złotych.

    Kryminalni ryckiej komendy zajęli się sprawą. Intensywne czynności przyniosły oczekiwany skutek. Policjanci ustali sprawcę. Okazał się nim 16-latni mieszkaniec Dęblina. Wczoraj został zatrzymany. Odzyskano także część skradzionych przedmiotów.

     16-latek  przyznał się do zarzucanego czynu ale nie potrafił wyjaśnić dlaczego to zrobił. Znany jest policjantom. W przeszłości dokonywał już innych przestępstw. Teraz młodym człowiekiem zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.
 

J.W.

Powrót na górę strony