Aktualności

Biłgoraj, Krasnystaw: Sąsiedzka czujność i telefon na Policję uratował dwóch mężczyzn od wychłodzenia

Data publikacji 19.01.2016

Niewiele brakowało, a dwaj mężczyźni zmarliby z powodu wychłodzenia. W pow. biłgorajskim zaniepokojeni mieszkańcy wezwali Policję, bo od kilku dni nie widzieli sąsiada. Po wyważeniu przez policjantów drzwi, zastali leżącego podłodze 85-latka. Gdyby nie szybka pomoc, mężczyzna mógł umrzeć. Z kolei w pow. krasnostawskim dzięki telefonicznemu zgłoszeniu na Policję został uratowany od wychłodzenia 58-latek. Mężczyzna był nietrzeźwy i leżał na chodniku.

Wczoraj po południu zaniepokojeni mieszkańcy Tarnogrodu  w pow. biłgorajskim powiadomili miejscową Policję, ze od kilku dni  nie widzieli sąsiada. Jest nim starszy samotnie mieszkający mężczyzna. Na miejscu pomimo pukania, nikt nie otwierał. Z uwagi na panujące bardzo niskie temperatury, policjanci  wyważyli drzwi. W pomieszczeniu zauważyli leżącego na podłodze mężczyznę, z którym nie mogli nawiązać żadnego kontaktu.

85-latek miał drgawki i przykryty był jedynie kurtką.  W nieogrzanym mieszkaniu panowała niska temperatura. Funkcjonariusze przykryli mężczyznę kołdrami i wezwali pogotowie. Wyziębiony starszy pan  został zabrany do szpitala. Jak się okazało temperatura, jego ciała spadła poniżej 35 stopni Celsjusza. Jak oświadczył lekarz, gdyby  nie interwencja sąsiadów i Policji  tego dnia, mężczyzna mógłby umrzeć z wychłodzenia.


Z kolei w pow. krasnostawskim dzięki telefonicznemu zgłoszeniu uratowany od wyziębienia został 58-letni mieszkaniec miasta. Policjanci zostali poinformowani że na jednej z ulic leży na chodniku mężczyzna. Wysłany na miejsce patrol potwierdził ten fakt. W dodatku 58-latek był pod działaniem alkoholu i nie był w stanie samodzielnie się poruszać.  Temperatura powietrza wynosiła kilkanaście stopni poniżej zera. Funkcjonariusze odwieźli 58-latka do miejsca zamieszkania i przekazali pod opiekę żony

Policjanci cały czas apelują, aby nie przechodzić obojętne obok osób bezdomnych, pod wpływem alkoholu, starszych i samotnych mieszkajacycyh w trudnych warunkach.  Szczególnie w te zimowe, mroźne dni pamiętajmy, że jeden telefon może uratować osobę przed wychłodzeniem lub zamarznięciem.

MW/PK