Aktualności

Ryki: Stracili prawo jazdy za stworzenie zagrożenia wobec pieszych

Data publikacji 18.01.2016

Policjanci ryckiej drogówki zatrzymali czterech kierujących, którzy nie ustąpili pierwszeństwa pieszym przechodzącym przez przejście. Trzy osoby straciły prawo jazdy. Czwarty sprawca posiadał już zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drogach, szczególnie wobec niechronionych uczestników ruchu.

       Na przełomie minionego  tygodnia na drogach powiatu ryckiego doszło do czterech zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Wszystkie z nich miały miejsce na przejściach dla pieszych na terenie Ryk oraz Dęblina. Osoby poruszające się pojazdami mechanicznymi wjeżdżały na przejście dla pieszych zmuszając ich do zatrzymania się. Biorąc pod uwagę niekorzystne warunki drogowe kierujący zapewne nie zdołali by wyhamować. W jednym przypadku pojazd miał wyjątkowo  zabrudzoną szybę przednią utrudniająca widoczność.

      Na szczęście nie doszło do potrącenia pieszych. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. W związku z realnym zagrożeniem jakie stworzyli,  dwojgu  mieszkańcom powiatu ryckiego, 22 i 27 lat oraz 20-latkowi z Lublina zatrzymano uprawnienia do kierowani pojazdami mechanicznymi.  W ostatnim przypadku okazało się , że 26-latek z woj. mazowieckiego posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

     Kierujący pojazdami mechanicznymi za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drogach, szczególnie wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

J.W

Powrót na górę strony