Aktualności

Chełm: Uważajmy na oszustów

Data publikacji 13.01.2016

Chełmska policja poszukuje mężczyzny, który podając się za pracownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych okradł 80 letnia mieszkankę Chełma. Mężczyzna oferując zwrot nadpłaty poprosił o rozmienienie pieniędzy. Gdy kobieta przyniosła pieniądze, mężczyzna wykorzystał chwilę nieuwagi i okradł kobietę. Policjanci apelują o rozwagę w kontaktach z nieznajomymi.

Do zdarzenia  doszło  wczoraj około godziny 11:00. Do mieszkania 80 letniej kobiety przyszedł około 50 letni mężczyzna.  W rozmowie przedstawił się jako pracownik ZUS. Poinformował kobietę, iż chce dokonać na jej rzecz zwrotu kwoty 90 złotych tytułem nadpłaty.   Pokrzywdzona zaprosiła mężczyznę do mieszkania.  Po chwili mężczyzna  wyjął  banknot 200 złotowy i poprosił o rozmienienie.  80 latka poszła do szafy skąd przyniosła pieniądze. Wtedy mężczyzna widząc gdzie są przechowywane  pieniądze, odwrócił  uwagę pokrzywdzonej  prosząc  ją o przyniesienie szklanki wody. Gdy kobieta udała się do kuchni "gość" w pośpiechu opuścił mieszkanie. Po jego wyjściu pokrzywdzona stwierdziła, iż skradziono jej pieniądze w kwocie 800 złotych.

Policja poszukuje sprawcy i po raz kolejny  zwraca się z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności w kontakcie z nieznajomymi osobami.  Pamiętajmy, że oszuści są bezwzględni wykorzystują ufność i życzliwość. W chwili gdy nie zanana nam osoba przedstawia się jako pracownik instytucji zaufania publicznego natychmiast żądajmy legitymacji.  W razie  zauważenia czegoś niepokojącego prosimy o kontakt z policją.

A.W.

Powrót na górę strony