Aktualności

Opole Lub.: Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie w sieci

Data publikacji 12.01.2016

Dziś opolscy policjanci gościli z wizytą w zakrzowskiej szkole. Stróże prawa rozmawiali z młodzieżą o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu.

Dzisiaj opolscy policjanci odwiedzili uczniów zakrzowskiej szkoły. Podczas spotkania policjanci rozmawiali z uczniami  na temat ich bezpieczeństwa podczas korzystania z internetu. Przedstawione zostały również zagrożenia płynące z sieci a zwłaszcza zjawisko tzw. cyberprzemocy w Polsce oraz konsekwencje związane z naruszeniem prawa. Dużo uwagi poświęcono także zasadom etykiety oraz dobrym praktykom w zakresie bezpiecznego korzystania z technologii informacyjnych. Mundurowi wyjaśniali dlaczego nie należy zamieszczać w sieci swoich danych osobowych oraz przedstawiali zagrożenia płynące z beztroskiego zawierania znajomości internetowych. Młodzi ludzie z zainteresowaniem obejrzeli przygotowany dla nich film poruszający kwestie bezpieczeństwa w sieci oraz chętnie odpowiadali na związane z nim pytania policjantów.

Spotkanie z uczniami zakrzowskiej szkoły było zapowiedzią dalszej współpracy policjantów z wychowawcami. Stróże prawa rozpoczęli w ten sposób całą serię tegorocznych spotkań poświęconych powyższej tematyce. Troska o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży – to jeden z priorytetów ich działania. Policjanci liczą na to, że rady, których udzielili młodym ludziom okażą się przydatne podczas surfowania w sieci, funkcjonariusze zaś będą postrzegani jako ci, na których można liczyć w potrzebie.

Powrót na górę strony