Aktualności

Łęczna: Nietrzeźwi na drogach powiatu

Data publikacji 11.01.2016

Łęczyńscy policjanci zatrzymali 49 – letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna kierował pojazdem marki VW Passat mając blisko 0,70 promila alkoholu w organizmie. Wcześniej nie zatrzymał się do kontroli drogowej i próbował uciekać. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. W ręce policjantów wpadło również dwóch mieszkańców gm. Milejów. Jeden w ogóle nie ma uprawnień do kierowania a drugiemu z kolei zostały uprawnienia cofnięte. Obaj byli nietrzeźwi.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego łęczyńskiej komendy w miejscowości Kijany gm. Spiczyn kontrolowali uczestników ruchu drogowego. Po godz. 16.00 postanowili zatrzymać do kontroli drogowej pojazd marki VW Passat. Kierujący tym pojazdem nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Mężczyzna został zatrzymany na parkingu przy cmentarzu w Kijanach. Za kierownicą pojazdu siedział 49 – letni mieszkaniec Lublina. Mundurowi sprawdzili stan jego trzeźwości. Jak się okazało miał blisko 0,70 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

W ręce policjantów wpadło również dwóch mieszkańców gm. Milejów. Po godz. 8.00 w miejscowości Kajetanówka gm. Milejów policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Renault. 45 – letni kierujący miał blisko 1,40 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Około 20 minut później został zatrzymany do kontroli kierujący audi. 22- latek postanowił wsiąść za kierownicę pojazdu nie mając w ogóle uprawnień do kierowania. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że ma w organizmie 1,50 promila alkoholu.

MK

Powrót na górę strony