Aktualności

Chełm: Chciał przekupić policjantów

Data publikacji 08.01.2016

O tym, że wręczenie korzyści majątkowej nie popłaca przekonał się 49-letni mieszkaniec gminy Rejowiec Fabryczny, który próbował wręczyć policjantom banknot o nominale 500 euro. Wcześniej policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, ponieważ kierował będąc nietrzeźwym. Dzisiaj o jego dalszym losie zdecyduje prokurator. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

    Wczoraj około godziny 17.00 w Rejowcu Fabrycznym policjanci z chełmskiej drogówki zatrzymali do kontroli samochód marki Mazda. Kierujący nim 49- letni mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu w organizmie. Zgodnie z procedurami samochód został odholowany, a kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy. Po czynnościach mężczyzna ten został zwolniony. Po około pół godziny później wrócił do kontrolujących go policjantów. Na siedzeniu w radiowozie położył dokumenty, które wcześniej od nich otrzymał i banknot o nominale 500 euro. Powiedział aby zniszczyli sporządzoną wcześniej dokumentację, oddali prawo jazdy i zapomnieli o sprawie.

49-latek został zatrzymany. Dzisiaj z jego udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

E.C.

Powrót na górę strony