Aktualności

Lublin: Zaoferował mu pomoc, ten odwzajemnił się napaścią

Data publikacji 07.01.2016

Zarzut jazdy pod wpływem alkoholu, kierowania gróźb karalnych, uszkodzenia ciała oraz mienia usłyszy niebawem 40-letni mieszkaniec pow. łęczyńskiego. Jadącego wężykiem 40-letniego kierowcę forda zauważył 25-latek, który ruszył za nim powiadamiając Policję. Kierowca forda posiadający obrażenia głowy widząc zainteresowanie jego osobą, odmówił udzielenia pomocy i zagroził 25-latkowi siekierą. Jakby tego było mało, kopnięciem złamał mu rękę, a metalowym prętem wybił szyby w jego aucie. Zatrzymany przez policjantów 40-latek trzeźwieje w policyjnym areszcie.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj po godz. 17.30. Z relacji poszkodowanego 25-latka wynika, że ten jadąc od Rudki Kozłowieckiej w stronę Krasienina zauważył kierowcę forda modeno. Mało brakowało, a doszłoby do zderzenia, bo ford jechał pod prąd. Kierowane przez 25-latka mitsubishi zmuszone było zjechać na pobocze. 25-latek podejrzewając, że kierowca forda jest nietrzeźwy, zawrócił swoje auto i  ruszył za nim. W trakcie jazdy, ford wielokrotnie jechał zygzakiem najeżdżając na krawężniki. Kiedy ostatecznie wjechał na jedną z posesji w Niemcach, świadek zdarzenia wybiegł z auta i ruszył w stronę kierowcy.  Jak się ponadto okazało, mężczyzna miał widoczny uraz głowy po jakimś upadku.

Kiedy 25-latek przedstawił się jako ratownik medyczny i zaproponował pomoc, ten stał się agresywny. Rzucając się na  25-latka zagroził mu zabójstwem. W trakcie szarpaniny kopnął go w nadgarstek. Później napastnik chwycił za długi  metalowy pręt i wykrzykując w stronę młodego mężczyzny groźby zabójstwa uderzył nim w szybę mitsubishi.

Kolejne zamiary furiata powstrzymali policjanci. Napastnikiem okazał się  40-letni mężczyzna. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile w jego organizmie.

Sprawca trafił do  policyjnego aresztu, gdzie trzeźwieje. Z kolei 25-latkowi została udzielona pomoc medyczna. Okazało się, że mężczyzna ma złamany nadgarstek.

40-latek wkrótce zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, kierowanie gróźb karalnych, uszkodzenie ciała oraz mienia.

AK

Powrót na górę strony