Aktualności

Biłgoraj: Pijana 18-latka bez uprawnień uczyła się jeździć

Data publikacji 07.01.2016

Kierując fordem po drodze spowodowała kolizję drogową z jadącym z przeciwka BMW. Była to 18-latka z gm. Biłgoraj, która w organizmie miała prawie 3 promile alkoholu. Nastolatka nie posiadała uprawnień do kierowała, a z boku przewoziła 25-letniego trzeźwego właściciela samochodu. Ponadto jego pojazd nie był ubezpieczony. Jak się okazało samochód udostępnił koleżance w celach nauki jazdy.

Do kolizji doszło wczoraj w nocy w miejscowości Zagumnie. Zderzyły się tam dwa samochody marki ford i BMW.

Jak ustalili policjanci na miejscu zdarzenia, kiedy doszło do stłuczki wymijających się samochodów, osoba kierująca fordem jechała drogą tzw. zygzakiem. Za kierownicą forda siedziała 18-latka z gm. Biłgoraj, a kierowcą BMW był z kolei 31-latek z Biłgoraja.

Okazało się, że młoda kobieta nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami, a auto udostępnił jej w celach nauki jazdy właściciel samochodu, który był pasażerem forda. Jakby tego było mało, nastolatka była kompletnie pijana, w organizmie miała niemal 3 promile alkoholu,  a jej 25-letni pasażer z gm.  Biłgoraj był trzeźwy. Jego samochód nie posiadał ponadto ubezpieczenia OC. Pojazd ten został niezwłocznie zabezpieczony, a podróż zakończona.


Teraz kobieta odpowie przed Sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości, nie posiadając wymaganych uprawnień do kierowania. Podobnie odpowiedzialności nie uniknie jej kolega, za wykroczenie udostępnienia  pojazdu osobie nietrzeźwej i bez uprawnień do kierowania.

M.W.

Powrót na górę strony