Aktualności

KWP: Policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież znanych marek

Data publikacji 05.01.2016

Policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie zabezpieczyli w jednym z lubelskich mieszkań blisko 300 sztuk podrobionej odzieży znanych marek. 27-letni mężczyzna pod pozorem legalnie działającej firmy sprzedawał ubrania w Internecie. Szacowana kwota strat na szkodę producentów to około 100 tys. złotych. Mężczyzna liczyć musi się teraz z odpowiedzialności z ustawy Prawo własności przemysłowej. Grozi za to przestępstwo kara do 2 lat więzienia.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości KWP w Lublinie uzyskali informację, że na jednym z portali internetowych funkcjonuje sklep, gdzie sprzedawana jest podrobiona odzież dwóch znanych marek. Policjanci dokładnie przeanalizowali zgromadzone materiały. Bardzo szybko okazało się, że nielegalnym procederem zajmuje się 27-letni mieszkaniec Lublina.

Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez 27-latka, zabezpieczono prawie 300 sztuk podrobionej odzieży dwóch znanych marek. Wstępnie straty oszacowano na kwotę około 100 tys. zł. Odzież oferowana do sprzedaży przez 27-latka opatrzona była znakami towarowymi, które na pierwszy rzut oka ciężko było odróżnić od oryginału. Jak się okazało proceder wprowadzania tych produktów do obrotu trwał od początku 2015 roku. Teraz zabezpieczona odzież poddana zostanie dokładnej opinii biegłego.

27-latek liczyć się musi z odpowiedzialnością z ustawy Prawo własności przemysłowej. Za wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi grozić może kara do 2 lat więzienia.

KG

Powrót na górę strony