Aktualności

Krasnystaw: Kolejna ofiara wychłodzenia

Data publikacji 04.01.2016

62-letni mieszkaniec powiatu krasnostawskiego zmarł z powodu wychłodzenia. Ciało mężczyzny zostało znalezione w jego domu. Przybyły na miejsce lekarz jako wstępną przyczynę zgonu, stwierdził wychodzenie. Jak ustalili policjanci, mężczyzna mieszkał sam i nadużywał alkoholu.

         Dziś rano dyżurny krasnostawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o znalezionych zwłokach w jednym z domów w gminie Izbica. Ciało 62-letniego mężczyzny znalazł sąsiad. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia jako wstępną przyczynę zgonu stwierdził wychłodzenie organizmu. Jak ustalili na miejscu policjanci mężczyzna prowadził samotny tryb życia i nadużywał alkoholu. Jego dom ogrzewany był piecem kaflowym, jednak - jak wynika z relacji sąsiadów- nie palił on w nim.
        Policja apeluje by przy panujących niskich temperaturach zwracać uwagę na osoby mieszkające samotnie, znajdujące się w trudnych warunkach bytowych. Odwiedzajmy znajomych, rodzinę i sąsiadów, którzy z powodu mrozów mogą znajdować się w sytuacjach zagrażających ich życiu. Pamiętajmy, że nasza postawa może uratować innym życie.

P.W.

 

Powrót na górę strony