Aktualności

Łęczna: Areszt za rozbój

Data publikacji 04.01.2016

Trzej mężczyźni w wieku 19, 21 i 30 lat zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy po tym jak w nocy z 29 na 30 grudnia dokonali rozboju na 54 –letnim mężczyźnie. Sprawcy pobili go, a następnie zabrali pieniądze, telefon komórkowy, dowód osobisty oraz klucze do mieszkania. Mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

     Do zdarzenia doszło w nocy z 29/30 grudnia na terenie gm. Spiczyn. 54-letni mieszkaniec wracał do domu z jednego ze sklepów. Na przystanku autobusowym postanowił odpocząć. W pewnej chwili podbiegli do niego mężczyźni i zaczęli go bić po głowie. Następnie napastnicy zabrali pieniądze w kwocie 1900 zł., telefon komórkowy, klucze oraz dowód osobisty.

    Rano mężczyzna o całym zdarzeniu poinformował policjantów. Po otrzymanym sygnale funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania za sprawcami tego zdarzenia. Po kilku godzinach policjanci do tej sprawy zatrzymali 21-letniego mieszkańca gm. Ostrów Lubelski oraz 30 – letniego mieszkańca gm. Spiczyn. Następnego dnia w ręce policjantów wpadł ich kompan. To 19-letni mieszkaniec gm. Spiczyn. Jak się okazało mężczyźni wspólnie z pokrzywdzonym przed tym zdarzeniem spożywali alkohol.

     Wszyscy zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju. Decyzją sądu wobec nich został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania z tym, że dla 19-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania ulegnie zmianie z chwilą złożenia poręczenia majątkowego. Zgodnie z obowiązującym prawem przestępstwo to zagrożone jest kara do 12 lat pozbawienia wolności.

M.K.

Powrót na górę strony