Aktualności

Tomaszów Lubelski: Okradł zakrystię. Zatrzymany w bezpośrednim pościgu

Data publikacji 31.12.2015

Dzisiaj podczas pościgu tomaszowscy kryminalni zatrzymali 35-latka, który okradł zakrystię w kościele Serca Pana Jezusa w Tomaszowie Lubelskim. Jego łupem padły klucze i krzyżyk. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że klucze, krzyżyk i rękawiczki znalazł przy zakrystii a w kościele był żeby się pomodlić. Mężczyzna był znany naszym funkcjonariuszom, posiada bogatą przeszłość kryminalną.

    Dzisiaj koło godziny 7:00 proboszcz z kościoła Serca Pana Jezusa w Tomaszowie Lubelskim zawiadomił dyżurnego komendy Policji, że z zakrystii zostało skradzionych kilka pęków kluczy. Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci. Operacyjni w szybkim czasie ustalili kto może być sprawcą tej kradzieży. 35-letni mieszkaniec Tomaszowa został zatrzymany przez nich w bezpośrednim pościgu i przewieziony na komendę.

    Znaleziono przy nim skradzione klucze. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że klucze, krzyżyk i rękawiczki znalazł przy zakrystii a w kościele był żeby się pomodlić. Sprawca tej kradzieży był już wielokrotnie karany za podobne przestępstwa. W tym wypadku grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

A.G.

Powrót na górę strony