Aktualności

KWP: 30 nowych stróżów prawa w szeregach Policji. Wyróżnienia MSWiA dla 15 funkcjonariuszy.

Data publikacji 31.12.2015

Trzydziestu nowych funkcjonariuszy wstąpiło dziś w szeregi Policji lubelskiego garnizonu. Podczas uroczystej ceremonii policjanci wypowiedzieli dziś słowa roty ślubowania i otrzymali służbowe legitymacje. Uroczystość była także okazją do wręczenia nagród przyznanych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji 15 funkcjonariuszom lubelskiego garnizonu wyróżnionym za szczególne osiągnięcia w służbie, męstwo i zaangażowania dla dobra obywateli i ojczyzny.

       Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9.00 w Sali Konferencyjnej KWP. Wzięli w niej udział  p.o. Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Mirosław Sokal oraz kadra kierownicza lubelskiego garnizonu.

Rotę ślubowania złożyło dziś 30 funkcjonariuszy, którzy otrzymali legitymacje służbowe i odznaki. Z kolei błogosławieństwa nowym stróżom prawa udzielili kapelani Policji lubelskiego garnizonu.

Każdy z przyjętych dziś do służby policjantów wcześniej musiał przejść kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego. Obejmowało ono m. in. testy z wiedzy, sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad zorganizowany oraz komisję lekarską. Niebawem nowi policjanci przejdą szkolenie na kursie podstawowym. W szkole Policji będą zdobywać wiedzę m. in. z zakresu znajomości obowiązujących przepisów prawnych i procedur ich stosowania. Poznają psychologiczne aspekty pracy policjanta oraz etyki zawodowej. Wyposażeni w wiedzę i umiejętności wrócą do swoich jednostek.

Wśród 30 nowoprzyjętych do służby funkcjonariuszy, 6 z nich to kobiety. W zdecydowanej większości są to absolwenci studiów wyższych o kierunkach takich jak np. bezpieczeństwo wewnętrzne, administracja, prawo, a nawet lotnictwo. Największą ilość punktów w postępowaniu kwalifikacyjnym uzyskała post. Natalia Mietiułka przyjęta do KMP w Chełmie.

W grupie przyjętych do służby mundurowych są też dwaj sportowcy: wielokrotny medalista mistrzostw Polski w pływaniu, reprezentant mistrzostw Europy w pływaniu oraz ratownictwie wodnym oraz kolejny -  wielokrotny medalista w brazylijskim Jiu-Jitsu.

Młodzi policjanci zasilą szeregi komend w Lublinie, Białej Podlaskiej,  Chełmie,  Zamościu,  Krasnymstawie, Lubartowie, Puławach, Świdniku i Tomaszowie Lubelskim. 15 z nich będzie służyć w Oddziale Prewencji Policji.   W tym roku szeregi Policji lubelskiego garnizonu zasiliło już 94 funkcjonariuszy.

Kolejnym punktem uroczystości było  także wręczenie nagród przyznanych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji 15 funkcjonariuszom lubelskiego garnizonu. Nasi policjanci znaleźli się w gronie  305 funkcjonariuszy Policji, którym MSWiA przyznało specjalne nagrody za  zdecydowanie w działaniu, odwagę i profesjonalizm w pełnionej służbie. Są to funkcjonariusze reprezentujący komendy w  Zamościu, Włodawie, Łukowie, Puławach, Biłgoraju, Hrubieszowie i Lublinie oraz Oddział Prewencji Policji.

Wyróżnieni  należą do grona funkcjonariuszy Policji, którzy w codziennej służbie osiągają bardzo dobre wyniki. Wyróżniają się aktywnością i wysokimi umiejętnościami w zakresie wykonywanych czynności. Są dyspozycyjni, zaangażowani i konsekwentni w działaniu. Doskonale radzą sobie w sytuacjach kryzysowych, wymagających szybkich i stanowczych decyzji. Ponadprzeciętnie angażują się w realizację powierzanych zadań, osiągając przy tym wymierne efekty. Cechuje ich męstwo, ponadprzeciętna odwaga i wysoka skuteczność w realizacji zadań. Swoim postępowaniem  i postawą w służbie oraz poza służbą przyczynili się do kreowania pozytywnego wizerunku Policji w społeczeństwie a także do poprawy i utrzymania wysokiego poziomu ochrony bezpieczeństwa ludzi i porządku publicznego. 

Wyróżnieni funkcjonariusze to:

st. asp. Tomasz ŁUKASIK i  st. sierż. Ilona DZIAŁA z  KMP w Lublinie; sierż. Marek CHYL z KMP w Zamościu; mł. asp. Daniel MRÓZ, sierż. szt. Mariusz MUSIALIK i  sierż. szt. Łukasz PECYNA z KPP we Włodawie; asp. szt. Mariusz DĘBOWSKI  i asp. Albert PIENIAK z KPP w Łukowie; mł. asp. Łukasz KUBIŚ,  sierż. szt. Marcin LEWANDOWSKI i  sierż. Danuta WOSZCZEK z KPP w Puławach; asp. szt. Jacek WRZYSZCZ i  sierż. szt. Tomasz ŁEBKO z KPP w Biłgoraju; st. asp. Radosław KRYSTKOWIAK z KPP w Hrubieszowie a także st. post. Łukasz KUCHARSKI z OPP w Lublinie.

Wśród wyróżnionych funkcjonariuszy są ci, którzy zarówno w służbie, jak i poza nią  uratowali ludzkie życie: odwiedli od zamachu samobójczego, uratowali tonącego, udzielili pomocy ofiarom wypadku, czy turyście, który spadł ze stromego szczytu gór. Warto wspomnieć, że nagrody te mogły być przyznawane nie tylko z inicjatywy przełożonego, ale także na wniosek instytucji społecznych, samorządów czy obywateli.

Wyróżnionym funkcjonariuszom pogratulował p.o. Komendant Wojewódzki Policji  w Lublinie insp. Mirosław Sokal. Słowa uznania wyraził też w imieniu swoim i Marszałka Województwa Lubelskiego Pan Artur Walasek – Wicemarszałek Województwa Lubelskiego.

AK

Zobacz galerię z uroczystości

Film 30 nowych stróżów prawa w szeregach Policji. Wyróżnienia MSWiA dla 15 funkcjonariuszy.

Pobierz plik 30 nowych stróżów prawa w szeregach Policji. Wyróżnienia MSWiA dla 15 funkcjonariuszy. (format mp4 - rozmiar 24.19 MB)

Powrót na górę strony