Aktualności

Zamość: Pirat drogowy zatrzymany

Data publikacji 29.12.2015

Mając w organizmie 1,5 promila alkoholu kierował samochodem i nie zatrzymał się do kontroli. Podczas pościgu zderzył się z policyjnym radiowozem. Zatrzymany został, kiedy wjechał w leśny kompleks w okolicach miejscowości Zielone. Drogowym piratem okazał się 29-letni mieszkaniec gm. Biłgoraj. Jak się okazało nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Teraz trzeźwieje w policyjnym areszcie. Wkrótce odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz szereg wykroczeń.

    Wczoraj przed godziną 18.00 dyżurny komendy otrzymał informację, że kierujący samochodem bmw na niemieckich numerach rejestracyjnych, poruszający się w kierunku Zwierzyńca może być pod działaniem alkoholu. Informacja natychmiast trafiła do policyjnych patroli. Na ulicy Zamojskiej w Zwierzyńcu mundurowi zauważyli opisywany pojazd. Niestety mimo podanych sygnałów kierowca zlekceważył nakaz zatrzymania. Omijając radiowóz podjął ucieczkę, kierując się w stronę Krasnobrodu. W Guciowie kierujący bmw uderzył w policyjnego nissana. Mimo kolizji mężczyzna nadal kontynuował ucieczkę. Zatrzymany został kiedy w okolicach miejscowości Zielone wjechał w leśny kompleks.

    Za kierownicą bmw na niemieckich numerach rejestracyjnych, siedział 29-letni mieszkaniec gm. Biłgoraj. Badanie alkomatem pokazało, że mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości. W organizmie miał 1,5 promila alkoholu. Młodzieniec nie posiadał przy sobie dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami.

    29-latek trafił do policyjnego aresztu. Niebawem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za ten czyn grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie zdarzenia drogowego oraz szereg innych wykroczeń.

J.K.

Powrót na górę strony