Aktualności

Lublin: Wdarli się przez okno, by pobić i okraść 62-latka

Data publikacji 29.12.2015

Policjanci z komisariatu w Niemcach ustalili i zatrzymali dwóch młodych sprawców rozboju na 62-letnim mieszkańcu gminy Jastków. 16-latek i 18-latek weszli przez okno do domu mężczyzny, a następnie grożąc mu nożem oraz bijąc i kopiąc po całym ciele zmusili do wydania 500 złotych. Młodszy z zatrzymanych odpowie przed sądem dla nieletnich, natomiast wobec starszego policjanci wnioskują o środek zapobiegawczy.

Do rozboju doszło w minioną niedzielę. Około godziny 21. mieszkaniec gminy Jastków usłyszał pukanie do okna. Gdy uchylił je, by zobaczyć co się dzieje został zaatakowany przez dwóch mężczyzn, którzy wtargnęli przez nie do mieszkania. Tam mężczyźni zaczęli bić 62-latka, kopiąc go i okładając pięściami po całym ciele. W pewnym momencie jeden ze sprawców wziął leżący na stole nóż i przyłożył go do szyi pokrzywdzonego. W ten sposób zmusili swoją ofiarę do wydania pieniędzy w kwocie 500 złotych. Dodatkowo ich łupem padła maszynka do nabijania papierosów.

Pracujący nad sprawą policjanci z komisariatu w Niemcach już następnego dnia ustalili sprawców. Wczoraj w ręce policjantów wpadł 16-letni mieszkaniec gm. Motycz oraz 18-letni mieszkaniec gm. Jastków. Obaj zostali już przesłuchani i przyznali się do stawianych im zarzutów.

Młodszy ze sprawców liczyć musi się z odpowiedzialnością przed sądem rodzinnym i nieletnich. Wobec starszego z zatrzymanych policjanci wnioskują dziś o środek zapobiegawczy. Mężczyzna w przeszłości notowany był już za rozbój. Teraz grozić może mu kara od 3 do 15 lat więzienia.

KG

Powrót na górę strony