Aktualności

Łęczna: Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ma zakaz prowadzenia pojazdów do 2022 r.

Data publikacji 28.12.2015

Łęczyńscy policjanci zatrzymali 28 - letniego mieszkańca Puchaczowa. Mężczyzna kierując pojazdem marki Citroen nie zatrzymał się do kontroli drogowej, porzucił auto i uciekł pieszo. Ma sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi do 2022 roku. W chwili zatrzymania miał ponad 1,6 promila alkoholu. Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem.

    Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek. Kilkanaście minut przed północą policjanci zostali zaalarmowani, że drogą K-82 od Łuszczowa w kierunku Łęcznej porusza się pojazd, którego kierowca może być pijany. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania kierującego. Po chwili zauważyli pojazd. Kierujący nie zatrzymał się do kontroli. Nie reagował na sygnały wydawane przez policjantów do zatrzymania. Kontynuował ucieczkę przez miejscowość Ciechanki następnie w kierunku Milejowa gdzie w okolicy lasu pozostawił pojazd marki Citroen i uciekł pieszo. Funkcjonariusze przeszukali okoliczny teren wspólnie z psem służbowym.

    W toku dalszych czynności ustalono, że pojazdem marki Citroen mógł kierować 28 – letni mieszkaniec gm. Puchaczów. Po kilku godzinach był już w rękach policjantów. Mężczyzna początkowo twierdził, że auto ktoś mu ukradł, następnie przyznał, że to on kierował samochodem. 28 – latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Jak się okazało miał ponad 1,60 promila alkoholu w organizmie. Ponadto posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do 2022 roku. Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Wkrótce mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem.

M.K.

Powrót na górę strony