Aktualności

Świdnik: Wpadł bo był nerwowy. Odpowie za posiadanie narkotyków

Data publikacji 24.12.2015

Za posiadanie znacznej ilości marihuany odpowiadać będzie przed sądem karnym 29-letni świdniczanin. Policjanci ujawnili przy nim i w jego miejscu zamieszkania łącznie blisko 100 gramów tego narkotyku. W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

     Wczoraj w godzinach popołudniowych świdniccy kryminalni na ul. Targowej w Świdniku zauważyli młodego mężczyznę, którego nerwowe zachowanie zwróciło ich uwagę. Podjęli wobec niego interwencję. Legitymowanym okazał się 29-letni mieszkaniec Świdnika. Kryminalni w jego ubraniu, a następnie w jego miejscu zamieszkania ujawnili blisko 100 gramów suszu roślinnego marihuany, co łącznie daje około 400 działek narkotyku.

     Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W trakcie przesłuchania usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Przyznając się do winy wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze, na poczet której funkcjonariusze zabezpieczyli posiadaną przez niego gotówkę w kwocie 1000 złotych.

     Czynności w tej sprawie trwają. Policjanci ustalają okoliczności oraz cel posiadania przez mężczyznę narkotyków. 29-latek odpowie przed sądem karnym. Zgodnie z obowiązującym prawem przestępstwo posiadania znacznej ilości środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do lat 10.

M.Sz.

Powrót na górę strony