Aktualności

Łęczna: Nadmierna prędkość przyczyną zatrzymania praw jazdy w Nadrybiu

Data publikacji 21.12.2015

W ciągu niespełna półtorej godziny w miejscowości Nadrybie policjanci z łęczyńskiej drogówki zatrzymali czterem kierowcom prawo jazdy. Kierujący pojazdami tj. trzech mężczyzn i jedna kobieta jechali w terenie zabudowanym mając na liczniku ponad 100 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Nieodpowiedzialni kierujący przez stróżów prawa zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

     Do zdarzenia doszło wczoraj w godz. 9.00 – 10.35 w miejscowości Nadrybie gm. Puchaczów. Policjanci z łęczyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Nissan. Zarejestrowana prędkość z jaką poruszało się auto w terenie zabudowanym wynosiła 102 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Za kierownicą pojazdu siedziała 36 – letnia mieszkanka gminy Cyców.

     Następnie do kontroli drogowej policjanci  zatrzymali pojazd marki  Honda , którym kierujący 29-letni mieszkaniec gminy Puchaczów poruszał się z prędkością 108 km/h, pojazd  marki VW Golf, którym kierujący 47-letni mieszkaniec Lublina poruszał się z z prędkością 104 km/h oraz pojazd marki Audi, którym poruszał się 22-letni mieszkaniec gminy Siedliszcze z prędkością 105 km/h.

     Za popełnione wykroczenie kierujący zostali  ukarani mandatami karnymi oraz nałożono na nich zgodnie z taryfikatorem 10 punktów karnych. W myśl nowych przepisów obowiązujących od 18 maja br., policjanci zatrzymali kierującym   prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Pamiętajmy kierowca jadący z nadmierną prędkością stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie ale i innych użytkowników dróg.

G.M.

Powrót na górę strony