Aktualności

Kraśnik: Pościg za klaczą na krajowej 19-tce

Data publikacji 20.12.2015

W nietypowym pościgu uczestniczyli wczoraj w południe policjanci z kraśnickiej drogówki. Mundurowi usiłowali złapać, nie pirata drogowego, ale klacz, która biegła pomiędzy samochodami środkiem krajowej drogi nr 19. Po około dwóch kilometrach stróże prawa wraz z mieszkańcem jednej z posesji zatrzymali uciekiniera. Jak się okazało, zwierzę urwało się i uciekło z oddalonej 20 kilometrów stadniny. Wycieńczona klacz wspólnie z właścicielem wróciła do zagrody.

Informację o biegnącym  środkiem krajowej 19-tki  koniu, dyżurny kraśnickiej Policji otrzymał około południa od jednego z kierowców. Natychmiast na miejsce został wysłany patrol ruchu drogowego. Kiedy policjanci jechali we wskazane miejsce, koń już biegł w ich stronę. Zwierze kierowało się w stronę Kraśnika. Ponieważ na drodze panował ruch pojazdów, stróże prawa zatrzymali radiowóz i włączali światła by wstrzymać ruch. Następnie jeden z funkcjonariuszy  ruszył za uciekinierem. Z pomocą przyszedł jeden z pobliskich mieszkańców.

Kiedy już znaleźli się blisko zwierzęcia, te ponownie ruszyło do ucieczki, spłoszone przez innego kierowcę. W końcu po około 2 kilometrach, udało się złapać uciekiniera.  Zwierzę było bardzo zmęczone. Na miejsce przyjechali strażacy oraz  właściciel, który zaopiekował się, jak się okazało,  klaczą. Jak powiedział mężczyzna, klacz zerwała się z uwięzi i uciekła ze stadniny. W ten sposób zwierzę pokonało trasę o długości  około 20 kilometrów.

Klacz pod opieką właściciela wróciła do swej zagrody, a funkcjonariusze do dalszej służby.

 

AK


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 318.44 KB)

Powrót na górę strony