Aktualności

Krasnystaw: Kolejna wystawa malarstwa mł. asp. Tomasza Maćkiewicza

Data publikacji 19.12.2015

W miniony czwartek odbyła się kolejna wystawa malarstwa mł. asp. Tomasza Maćkiewicza. Artysta zatytułował ją „Sztuka Nierzeczywista. Jest to cykl 14 prac powstałych na przestrzeni ostatnich miesięcy.


W czwartek w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie odbyła się wystawa malarstwa mł. asp. Tomasza Maćkiewicza. Jest to już kolejny wernisaż artysty, który na co dzień służy w Komendzie Powiatowej Policji w Krasnymstawie.
 
Zaprezentował on cykl 14 obrazów wykonanych na płótnie o wymiarach 100x70 cm, namalowanych farbą akrylową. Autorowi podczas otwarcia wystawy przyświecała myśl znanego poety i satyryka Stanisława Jerzego Leca: „Nie mam nic przeciwko malarstwu bezprzedmiotowemu, byle by przedmiot malarza było widać”.  
 
Licznie przybyli goście podziwiali kunszt oraz niezwykłą wyobraźnią artysty. Wśród przybyłych znaleźli się m.in: wójt Gminy Siennica Różana Leszek Proskura, Przewodniczący Rady Miasta Edward Kawęcki, Sekretarz Powiatu Wojciech Hryniewicz, prokuratorzy, funkcjonariusze i pracownicy cywilni krasnostawskiej komendy, rodzina i przyjaciele artysty.
 
Całość imprezy uświetnił zespół śpiewaczy „Wrzos” z Borunia. Wystawę można oglądać do 8 stycznia w godzinach pracy biblioteki.

P.W.
Powrót na górę strony