Aktualności

Łęczna: Spotkanie z uczniami klas IV Szkoły Podstawowej w Cycowie

Data publikacji 17.12.2015

Łęczyńscy policjanci aktywnie uczestniczą w edukacji najmłodszych mieszkańców powiatu, spotykając się z nimi w przedszkolach oraz szkołach. Celem prowadzonych spotkań jest przede wszystkim zaznajomienie z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa. Dzisiejsze spotkanie z uczniami klasy IV w Gminnej Bibliotece Publicznej w Cycowie odbyło się pod hasłem ,,Jesteśmy widoczni na drodze”.

Dzisiejsze spotkanie w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się pod hasłem ,,Jesteśmy widoczni na drodze”. Policjanci wyjaśnili dzieciom jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły, w jaki sposób przechodzić przez jezdnię i apelowali o ostrożność na drogach. Przypominali również o noszeniu elementów odblaskowych, które zapewniają lepszą widoczność, a przez to większe bezpieczeństwo  drodze.

Podczas prowadzonej prelekcji zwracano uwagę na zagadnienia obejmujące Konkurs Wiedzy Prewencyjnej "Jestem Bezpieczny", który jest doskonałą okazją do sprawdzenia zdobytej wiedzy. Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach, z jakimi młodzi ludzie mogą się spotkać w codziennym życiu, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw. Zakres tematyczny obejmuje obszary dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w tym bezpieczeństwa na wsi, zagrożenia wynikające z używania substancji psychoaktywnych, przepisy, których musimy przestrzegać, system działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Stróże prawa wskazywali dzieciom na zasady postępowania z nieznajomymi i jak uchronić się przed atakiem psa.     Na zakończenie spotkania mundurowi obdarowali uczniów elementami odblaskowymi.

MK

Powrót na górę strony