Aktualności

Opole Lub.: Pieszy zmarł w wyniku potrącenia

Data publikacji 16.12.2015

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj około godziny 18.00 w Kluczkowicach. Kierujący citroenem potrącił idącego jezdnią 67 – letniego mężczyznę. W wyniku poniesionych obrażeń, pieszy zmarł. Jak ustalili policjanci, mężczyzna nie miał na sobie elementów odblaskowych.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, ze pieszy szedł w Kluczkowicach nieprawidłową stroną jezdni. Ponadto  ubrany był w ciemne ubrania bez elementów odblaskowych  i wobec niesprzyjających warunków pogodowych, był całkiem niewidoczny.

Kierujący citroenem 26 – letni Lublinianin, który przejeżdżał nieoświetloną drogą w kierunku Gór Kluczkowickich, nie zauważył idącego 67-latka, dlatego doszło do potrącenia.

67- latek, mieszkaniec gminy Józefów nad Wisłą, zmarł w wyniku poniesionych obrażeń.  Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Kierujący citroenem był trzeźwy. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Do pieszych apelujemy o rozwagę i ostrożność. Pamiętajmy, że elementy odblaskowe mogą uratować życie zwłaszcza w jesienne i zimowe dni, kiedy szybko zapada zmrok a warunki drogowe są trudne i niebezpieczne.

 

E.Ż.

Powrót na górę strony