Aktualności

Łęczna: Pijana 32 – latka zatrzymana dzięki obywatelskiej postawie.

Data publikacji 14.12.2015

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miała 32-letnia mieszkanka Łęcznej, która w takim stanie kierowała pojazdem marki Opel Corsa. Dzięki informacji od obywatela wpadła w ręce policjantów. Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

     Do zdarzenia doszło w sobotę około po godz. 21.00. Dyżurny łęczyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie od obywatela. W Łęcznej na teren jednej ze stacji paliw miał wjechać pojazd marki Opel Corsa, którego kierująca prawdopodobnie jest nietrzeźwa. Na miejsce natychmiast  zostali skierowani policjanci.

    Kierującą okazała się 32-letnia mieszkanka Łęcznej. Policjanci sprawdzili stan jej trzeźwości. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy.

    Zgodnie z obowiązującym prawem kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

    Dziękujemy obywatelom, którzy reaguję na tego typu zdarzenia. Pamiętajmy,  że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do zatrzymania sprawców przestępstw czy wykroczeń. Dzięki takim postawom możemy zapobiec wielu tragedii na drodze.

M.K.

Powrót na górę strony