Aktualności

Opole Lub.: Kolizja busa z ciągnikiem

Data publikacji 11.12.2015

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło wczoraj około 14.45 w Starych Boiskach w gminie Józefów na Wisłą, gdzie mercedes sprinter przewożący 16 pasażerów zderzył się z ciągnikiem. Do szpitala trafiło 5 pasażerów mercedesa.

 Kierujący ciągnikiem rolniczym 64-letni mieszkaniec gminy Józefów nad Wisłą, wyjeżdżając z posesji  zajechał drogę prawidłowo jadącemu mercedesowi sprinter, którym podróżowało 16 osób. Kiedy kierowca sprintera podjął próbę wyprzedzenia maszyny, 64 – latek bez włączenia kierunkowskazu, nie upewniając się czy nie jest wyprzedzany, niespodziewanie skręcił w lewo. Mercedes mimo ostrego hamowania nie uniknął zderzenia z ciągnikiem. Pasażerowie mercedesa doznali ogólnych potłuczeń a 5 z nich trafiło do szpitala. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Obydwaj kierujący byli trzeźwi.

Policja apeluje o rozwagę, rozsądek i postępowanie zgodnie z przepisami prawa. Jesień, to szczególnie trudny okres na drogach charakteryzujący się obniżeniem widoczności, często nagłymi zmianami warunków atmosferycznych. W takich warunkach, zbyt mocne hamowanie, zbyt mocny i nagły skręt kierownicą, czy też zbyt szybka jazda na śliskiej nawierzchni, mogą doprowadzić do wypadku.

Powrót na górę strony