Aktualności

Kraśnik: Policjantka z wizytą w Szkole Podstawowej nr 2 w Kraśniku

Data publikacji 11.12.2015

Dzisiaj policjantka ds. nieletnich z KPP Kraśnik była z wizytą w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kraśniku. Spotkanie miało na celu przypomnienie dzieciom zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się w trakcie codziennych zajęć, oraz nauczenie zasad bezpiecznego zachowywania się w szkole oraz w drodze do domu.

W dniu dzisiejszym policjantka ds. nieletnich  odwiedziła Szkołę Podstawową Nr 2 w Kraśniku. Podczas spotkania omówiono z dziećmi klas IV zasady bezpieczeństwa w różnych codziennych sytuacjach. Przypomniano dzieciom  przepisy dotyczące prawidłowego poruszania się po drogach, korzystania z przejść dla pieszych, obowiązku korzystania z elementów odblaskowych.

Ponadto uświadomiono uczniom, jak należy zachować się w kontakcie z obcą osobą – nie wolno rozmawiać z nieznajomym, wsiadać do obcego samochodu, otwierać drzwi do domu czy też  przyjmować poczęstunków od nieznanych sobie osób.

W trakcie spotkania dzieci wykazywały się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak też zasad bezpiecznej zabawy. 

DW-B

Powrót na górę strony