Aktualności

Biłgoraj: Przewoziła ponad 2,5 tysiąca paczek papierosów bez akcyzy

Data publikacji 11.12.2015

Za przestępstwo akcyzowe odpowie 43-latka z gm. Narol, która w swoim pojeździe przewoziła kontrabandę. Kobieta papierosy bez polskich znaków akcyzy ukryła w torbach podróżnych i pod wykładziną bagażnika. W przeszłości notowana była za podobne przestępstwa. Podczas przeszukania skody policjanci ujawnili 2660 paczek. Uszczuplenie skarbu państwa sięgnęło prawie 45 000 złotych.

   Wczoraj rano wykonujący na terenie gminy Tarnogród czynności służbowe policjanci zespołu dw. z przestępczością gospodarczą, zatrzymali do kontroli drogowej skodę. Samochodem kierowała 43-latka z gm. Narol. Dobrowolnie wydała policjantom 1650 paczek nielegalnego towaru, które ukryła w torbach podróżnych. Jednak podczas przeszukania samochodu funkcjonariusze odnaleźli kolejną ilość wyrobów tytoniowych. Ukryte 1010 paczek ujawnili pod wykładziną bagażnika. Kobieta w przeszłości ponosiła już odpowiedzialność za podobne przestępstwa. Uszczuplenie podatku akcyzowego w tym przypadku wyniosło prawie 45 000 złotych.

   Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego, nabywanie, przechowywanie, przewożenie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego zagrożone jest wysoką grzywną, przepadkiem towaru a nawet karą do 3 lat pozbawienia wolności.

   Z kolei kilka dni temu inna kierująca, kontrabandę ukryła w komorze silnika. 40-latka z woj. mazowieckiego podróżując audi wraz ze swoim 50-letnim kolegą z Zamościa przewozili 310 paczek papierosów różnych marek nie noszących polskich znaków akcyzowych. W tym przypadku uszczuplenie skarbu państwa wyniosłoby ponad 5 tysięcy złotych. Za to wykroczenie grozi jej wysoka grzywna.  

 M.W.

Powrót na górę strony