Aktualności

Kraśnik: Z promilami jechał całą szerkością jezdni

Data publikacji 09.12.2015

Dzisiejszej nocy policjanci z KP Annopol zatrzymali kierującego Fiatem, który jechał całą szerokością jezdni. Po zatrzymaniu okazało się, że ma ponad 2,5 promila alkoholu w swoim organizmie.

Dziś w nocy dyżurny kraśnickiej Komendy został poinformowany o tym, że w miejscowości  Wólka Gościeradowska po drodze krajowej 74 jeździ pijany kierowca Fiata. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący autem może być pod wpływem alkoholu. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji.

Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Zatrzymali  mężczyznę, który nie był w stanie mówić, ani ustać na własnych nogach. Okazało się, że jest to 34-letni mieszkaniec Kraśnika.
Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.


Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze, zarówno ze strony kierujących jak i pieszych. Przypominamy jednocześnie, że zgodnie z nowymi przepisami, za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kierowca jest karany zakazem prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz grzywną w wysokości 5 tys. zł, jeśli pierwszy raz jechał w stanie nietrzeźwości, a w przypadku kolejnej jazdy - grzywna wynosi  10 tys. zł.

Powrót na górę strony